29.04.2017

SPOTKANIE Z MAGDĄ WUNSCHE I AGĄ SAMSEL PT. „CZTERY OCZY, CZYLI O PRACY W DUECIE”

Zdradzamy szczegóły kolejnego spotkania. Naszymi gośćmi będą Magda Wunsche i Aga Samsel. Temat wieczoru “Cztery oczy, czyli o pracy w duecie”. Zapraszamy już 8 maja, o godz. 19:00 do baru Studio w Warszawie.
Nasza współpraca, to ciągła wymiana myśli, to proces oparty na wzajemnym uzupełnianiu się. Spróbujemy przybliżyć Wam w jaki sposób współdziałamy. Jakie są plusy i minusy pracy w duecie? Kto się czym zajmuje? Będziemy odnosić się do różnych modeli współpracy na przykładzie znanych par ze świata sztuki, architektury, designu czy fotografii. Bliski im jest świat sztuki, tańca, filmu i mody co przekłada się na ich charakterystyczny język wizualny oraz kreatywne koncepcje. Wykorzystują je w fotografiach portretu czy mody, artystycznych projektach fotograficznych, ale także przy tworzeniu filmów i kampanii reklamowych. 

Magda i Aga to duet kreatywny. Bliski im jest świat sztuki, tańca, filmu i mody co przekłada się na ich charakterystyczny język wizualny oraz kreatywne koncepcje. Wykorzystują je w fotografiach portretu czy mody, artystycznych projektach fotograficznych, ale także przy tworzeniu filmów i kampanii reklamowych.
Magda Wunsche dorastała w Szwajcarii, gdzie studiowała na kierunku Sztuk Pięknych i Fotografii. Oprócz pracy w duecie Magda tworzy swoje indywidualne artystyczne prace funkcjonujące na rynku sztuki.
Aga Samsel z wykształcenia psycholog społeczny, swoje doświadczenie zawodowe zdobywała jako stylistka pracując dla magazynów „Elle” i „Twój Styl”, oraz jako producent sesji zdjęciowych i agent.
Prace duetu publikowane były w magazynach takich, jak „Wallpaper”, „L’Officiel Homme”, „Harper’s Bazaar”, „I-D” i innych. Magda i Aga są laureatkami kilku złotych, srebrnych i brązowych nagród w konkursach Creative Director’s Club, Polish Cannes Lions Representatives, czy Merit Award in GrandFront.
Portret Daniela Blooma – zdjęcie do płyty “Lovely Fear”. Fot. Magda Wunsche & Aga Samsel.

19.04.2017

“Sztuka ze sobą, czyli artysta w centrum uwagi”. Prowadzenie: Zbigniew Libera

Zapraszamy na trzecie spotkanie w siódmej edycji cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Naszym gościem będzie Zbigniew Libera, tematem “Sztuka ze sobą, czyli artysta w centrum uwagi”. START: 24 kwietnia, godz. 19.00 w barStudio. ZAPRASZAMY!

Spotkanie będzie poświęcone artystom, którzy w swojej twórczości zajmują się sobą. Przyjrzymy się jak na przestrzeni dziejów zmieniały się style i powody, dla których artyści sięgali po własny wizerunek. Najstarsza zaprezentowana praca powstała pod koniec XV w., czyli ponad 300 lat przed oficjalnym ogłoszeniem wynalazku fotografii. Najnowsza – w ostatnich latach. Wśród omawianych twórców znajdą się zarówno fotografowie, jak i malarze, rzeźbiarze oraz performerzy.

Zbigniew Libera
Autor obiektów, instalacji, filmów wideo, wideoinstalacji, fotografii. Uznawany za czołowego przedstawiciela nurtu sztuki krytycznej w Polsce. W swoich pracach analizuje i krytykuje przyjęte konwencje, kulturę masową, tradycyjne modele wychowania, porusza kwestie manipulowania rzeczywistością przez media. W latach 1978–1980 studiował na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Współtworzył najciekawsze grupy twórcze i przedsięwzięcia sztuki niezależnej w Polsce, m.in. łódzką Kulturę Zrzuty, grupę muzyczną NAO Sternenhoch, czasopismo „Tango”, środowisko skupione wokół Zofii Kulik i Przemysława Kwieka. Brał udział w wielu wystawach w kraju i za granicą.


WSTĘP WOLNY!

Miejsce: barStudio w Teatrze Studio, Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, Warszawa
Autorki cyklu: Monika Szewczyk-Wittek i Katarzyna Sagatowska
Organizatorzy: WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI, barStudio, Fundacja Powiększenie, Teatr Studio
Partner główny: Fujifilm
Partner: FOTOFESTIWAL Łódź
Patronat medialny: Artinfo.pl, Digital Camera, Duży Format, FotografiaKolekcjonerska.pl, Fotopolis.pl, Radio TOK FM

więcej:
https://www.facebook.com/wszyscyjestesmyfotografami/
Instagram: @wszyscyjestesmyfotografami


fot. Zbigniew Libera, Bez tytułu, II poł. lat 80. XX w.

10.04.2017

Fotograficzne podsumowanie spotkania “Historie ukryte, czyli fotografia jako początek”. Prowadzenie: Jacek Dehnel

Pięknie dziękujemy za wczorajsze spotkanie pt. “Historie ukryte, czyli fotografia jako początek”. szczególne ukłony należą się prowadzącemu Jackowi Dehnelowi. Dziękujemy za wspaniałe historie ukryte w fotografiach. Dziękujemy także najlepszej publiczności na świecie za obecność i świetną dyskusję po spotkaniu! Do zobaczenia 24 kwietnia na spotkaniu ze Zbigniewem Liberą. Fot. Kuba Stężycki/GRID Images













9.04.2017

Fotorelacja ze śniadanie z Szymonem Szcześniakiem.

Fotograficzne podsumowanie "Rozmów nie tylko o fotografii, czyli śniadania z Szymonem Szcześniakiem". Jeszcze raz wielkie DZIĘKUJEMY. Fot. Bartek Zaborowski/GRID Images






























1.04.2017

Zapraszamy na warszaty - wyniki rekrutacji!

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenie na “Rozmowy nie tylko o fotografii, czyli śniadanie z Szymonem Szcześniakiem”. Jesteśmy pod wrażeniem fotografii, które zostały do nas nadesłane! Oto lista osób, które zostały wybrane przez Szymona Szcześniaka do udziału w warsztacie:
Dmitrii Molev
Dominika Jaruga
Igor Smirnow
Julia Kaczorowska
Julia Szostak
Kseniya Marchenko
Magda Mewald
Natalia Jeger
Paweł Pogoda
Agnieszka Rembacz


Lista rezerwowa:
Mikołaj Świcarz
Ada Miko
Kuba Pulchny
Marta Rybicka
Marek Kruk

Kilka słów od Szymona
“Siedzę nad zgłoszeniami i nie wiem co mam zrobić. Z jednej strony jestem mile zaskoczony, że prace prawie wszystkich autorów mi się podobają. Z drugiej – już czuję ciężar odpowiedzialności za wybranie tylko 10 ze 100 zgłoszeń.
Wiem, że jest to niemożliwe, zwlekam i przeglądam w kółko. Często byłem jurorem w konkursach i nigdy nie sprawiało mi to tyle problemów.

Jak to się stało, że poziom jest tak wysoki? Czy ta energia ludzka, o której tak dużo zawsze opowiadam, zadziałała także w tym przypadku i zdjęcia przysłali tylko Ci, którzy mieli to zrobić?
Szybko dzwonię do organizatorów, czy da się zwiększyć ilość śniadaniowiczów. Po chwili jednak rozumiem, że z różnych względów nie jest to możliwe. Znów zaczynam przeglądać zdjęcia.
Wasze fotografie są inspirujące, świeże i formalnie dużo lepsze niż te moje, kiedy zaczynałem.
Pamiętam swoje początki i wszystkie rozczarowania. Przypominam sobie, jak ważne dla mnie było, żeby ktoś docenił moje prace.
Piszę te słowa, żebyście zrozumieli, że wszystkie wybory w życiu wiążą się z konsekwencjami.
Wybór tych, z którymi się spotkam tym razem, zrobiłem na zasadzie różnorodności. Chcę, żebyśmy też pouczyli się od siebie nawzajem.
Nie ma tu wygranych ani przegranych – ilość miejsc jest ograniczona, aby warsztat mógł się odbyć w jak najbardziej komfortowych warunkach.
Przysłaliście bardzo dobre zdjęcia i nie odpuszczajcie – idźcie tą drogą a fotografia Wam to wynagrodzi :)
Pozdrawiam i do zobaczenia,
Szymon Szcześniak”
Zachęcamy do zapoznania się z programem warsztatów organizowanych przez Fujifilm: http://warsztaty.fujifilm.pl/warsztaty
Dziękujemy i do zobaczenia 10 kwietnia w barze Studio na spotkaniu z Jackiem Dehnelem.
Fot. Szymon Szcześniak, “Surfers”, 2016