14.05.2014

“Kupujmy fotografie, czyli poradnik dla początkujących kolekcjonerów“

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Wszyscy jesteśmy fotografami vol. 1". Przewodniczką po świecie fotografii kolekcjonerskiej będzie Katarzyna Sagatowska. Kiedy: 21 maja 2014r. Start godz. 19:00.
“Kupujmy fotografie, czyli poradnik dla początkujących kolekcjonerów“. 
Chętnie wieszamy fotografie na ścianach. Portrety bliskich, widoki ulubionych miejsc, zdjęcie ukochanego psa. Z drugiej strony, od kilku lat w Polsce coraz więcej się mówi o kolekcjonowaniu sztuki, w tym fotografii. Rośnie grono kolekcjonerów, którzy doceniają twórczość artystów i wydają setki, a często tysiące na ich prace. W trakcie spotkania usłyszycie o tym, co trzeba wiedzieć, aby zacząć kupować zdjęcia. Ile to naprawdę kosztuje? Jakich artystów wybierać? Gdzie znaleźć ich prace? Na co zwracać uwagę przy zakupach? Czy kilka zdjęć to już kolekcja?
Katarzyna Sagatowska
Fotografka, kuratorka, wykładowczyni. Absolwentka Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie (Republika Czeska) oraz Politechniki Warszawskiej. Wystawiała, m.in. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha i MOCAKu Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. Kuratorka i koordynatorka projektu Fotografia Kolekcjonerska, obejmującego wystawy i aukcje fotografii wybitnych polskich artystów. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Stołecznego Warszawy.
Fot. Stanisław Ignacy Witkiewicz (Witkacy), "Zastrzyk narkotyczny", 1931 / 12. edycja Fotografii Kolekcjonerskiej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz