10.11.2014

“O życiu, czyli osobiste projekty fotograficzne” - Mikołaj Grynberg

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI VOL. 2!

“O życiu, czyli osobiste projekty fotograficzne”. Prowadzenie: Mikołaj Grynberg - 12 listopada, godz. 18:00. Spotkanie odbędzie się w ramach festiwalu Warsaw Photo Days!

Fotografia to bardzo wygodne narzędzie do opowiadania prywatnych historii. Prowadzący przyjrzy się wnikliwie do czego prowadzi ta wygoda. Wskaże autorów, którzy chcą ukazać ważne dla siebie chwile, ale robią to w niekomunikatywny sposób. Powie też o tym, że nie wszyscy mają się czym dzielić, bo do tego trzeba mieć minimum wrażliwości i empatii. Dla poprawienia nastroju wspomni o łatwości, z jaką można się nauczyć fotografowania, jeśli ma się chęć i gotowość opowiedzenia innym o tym, co nas porusza. Zaprezentuje różne sposoby realizacji tematów, których podjęcie wynika z osobistej potrzeby autora i jego życiowych doświadczeń.

Mikołaj Grynberg
Z wykształcenia psycholog, od 25 lat fotograf. Autor kilku książek i albumów fotograficznych. Wykładowca w Leica Academy oraz w Związku Polskich Artystów Fotografików (Pracownia Portretu). O kilku lat prowadzi własne grupy fotograficzne pod nazwą "Osobiste Projekty Fotograficzne" w Warszawie, Sankt Petersburgu i Archangielsku. Jego fototografie były wystawiane w Polsce i na świecie. Książki: “Ocaleni z XX wieku” (Świat Książki, 2012), “Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne” (Czarne, 2014). Albumy fotograficzne: “Dużo Kobiet” (Biblioteka Gazety Wyborczej, Agora SA, 2009), “Auschwitz – co ja tu robię?” (Fundacja Pauza, Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, 2010). 
Fot. Magda Wdowicz-Wierzbowska, z cyklu "Tata"


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz