27.10.2015

“Intuicyjne poszukiwania czy konsekwentna strategia, czyli o pracy nad projektem długoterminowym”. Prowadzenie: Agnieszka i Maciek Nabrdalik

Zapraszamy na kolejne spotkanie. Tym razem w roli głównej projekty długoterminowe, a w roli prowadzących Agnieszka i Maciek Nabrdalik. “Intuicyjne poszukiwania czy konsekwentna strategia, czyli o pracy nad projektem długoterminowym”. 5 listopada (czwartek), start godz. 19:00, bar Studio (plac Defilad 1, Warszawa).  


Jak znaleźć temat długoterminowego projektu, który nie wyczerpie się po pierwszym kontakcie z problemem, zjawiskiem, człowiekiem? Jak blisko podejść i kiedy zacząć? Kiedy słuchać a kiedy fotografować? Na ile możemy zdać się na własną intuicję, kiedy wrażliwość przeszkadza i czy osobiste zaangażowanie procentuje zaangażowanym fotoreportażem? Jak często wracać? Czy czas w długofalowych przedsięwzięciach zawsze jest naszym sprzymierzeńcem? Kiedy, jak a może czy kończyć? Te i wiele innych pytań zadawaliśmy sobie niezależnie od stopnia zaawansowania kolejnych projektów.  
 

Agnieszka Nabrdalik

Ukończyła filozofię i socjologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pisała do dzienników, tygodników (polskich i zagranicznych), magazynów - najchętniej reportaże z Polski i krajów bloku wschodniego. Uczestniczyła w warsztatach dotyczących kultury romskiej w kontekście nierówności społecznej i w warsztatach Polskiej Szkoły Reportażu dla autorów literatury non-fiction. Wraz z mężem, Maćkiem, jest autorką książki i wystawy "Nieodwracalne", poświęconych więźniom niemieckich obozów koncentracyjnych.
 

Maciek Nabrdalik
Fotograf prestiżowej amerykańskiej agencji VII Photo.Wielokrotnie nagradzany w polskich i międzynarodowych konkursach fotografii, w tym World Press Photo (2014), Pictures of the Year International (2013, 2011), NPPA The Best of Photojournalism (2012, 2011, 2010). Autor Zdjęcia Roku Grand Press Photo 2007, laureat nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego. Juror konkursów Grand Press Photo, National Geographic, Planete DOC Film Festival. Jego zdjęcia prezentowane były na wystawach w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Francji, Włoszech, Niemczech, Czechach, Grecji, Polsce. Wraz z żoną, Agnieszką, jest autorem książki i wystawy "Nieodwracalne", poświęconych więźniom niemieckich obozów koncentracyjnych.www.nabrdalik.comwww.viiphoto.com
 


fot. Maciek Nabrdalik z projektu "Heritage". Brak komentarzy:

Prześlij komentarz