12.12.2015

"Ewolucja czy kryzys, czyli co się stało z fotografią w polskiej prasie”. Prowadzenie: Marek Knap

Zapraszamy na kolejne i ostatnie już spotkanie z cyklu. Tym razem na scenie baru Studio Marek Knap. Temat wieczoru: „Ewolucja czy kryzys, czyli co się stało z fotografią w polskiej prasie”. Zapraszamy 17 grudnia, godz. 19:00!

Z perspektywy dyrektora artystycznego z 20-letnim stażem w branży prasowej spróbuję odpowiedzieć na parę pytań. Czy zmianom nawyków czytelniczych dotrzymują kroku zmiany w estetyce i sposobach opowiadania fotografią? Czy pojawienie się nowych kanałów komunikacji oraz nowych narzędzi w rękach fotografów i fotoedytorów zmieniło ich styl pracy? Jaką obecnie rolę ma spełniać fotografia prasowa? Czy koncentracja własności mediów spowoduje, że fotografia szablonowa zdominuje komunikację wizualną?

Marek Knap
Projektant specjalizujący się w grafice edytorskiej i typografii. Był dyrektorem artystycznym wielu tytułów prasowych, m.in. polskich edycji Marie Claire, Maxima i Newsweeka oraz Machiny, Foyer i Rzeczpospolitej, która otrzymała nagrodę Best-Designed Newspaper Award (2005). Obecnie pełni funkcję dyrektora artystycznego Wydawnictwa Edipresse Polska i współpracuje z Instytutem Książki oraz Tygodnikiem Powszechnym. Jest wykładowcą na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w Katedrze Komunikacji Wizualnej. Wielokrotnie wygłaszał referaty na międzynarodowych konferencjach m. in. SND w Bostonie (2007), ARND w Moskwie (2008) i Power To Designers w Warszawie (2013). Jest członkiem i jurorem konkursów organizowanych przez Society for News Design i American Institute of Graphic Arts w Stanach Zjednoczonych i Rosji.


Fot. Magazyn Rzeczpospolitej (2001) dyr. art. Marek Knap, fot. Łukasz Trzciński

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza