04.03.2016

CZTERY SZKOŁY: PORTRET

Ćwik, Grygoruk, Pańczuk, Świetlik – czterech portrecistów, cztery szkoły, jedne warsztaty.

Zapraszamy do CZTERECH SZKÓŁ, czyli na wyjątkowe warsztaty fotograficzne organizowane w ramach cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Ideą CZTERECH SZKÓŁ jest poznanie różnych metod pracy i doświadczeń wybitnych polskich fotografów, fotoedytorów, czy kuratorów. Pierwsza odsłona będzie poświęcona fotografii portretowej. Zajęcia poprowadzą czterej znakomici portreciści: Filip Ćwik, Karol Grygoruk, Adam Pańczuk, Andrzej Świetlik. Podczas warsztatów dowiecie się m.in. jak pracować z bohaterem, ile czasu potrzeba, by zrobić dobre zdjęcie, jak wykorzystać światło zastane, w jaki sposób opowiedzieć historię za pomocą jednej fotografii. Wyjątkową zaletą warsztatów jest możliwość czerpania z doświadczeń i poznania tajników pracy aż czterech portrecistów. Cztery weekendy praktycznych zajęć, czterech doskonałych portrecistów, cztery szkoły. PORTRET.


Na Wasze zgłoszenia czekamy do 21 marca 2016 roku.
Ilość miejsc ograniczona. Grupa liczy tylko 7 osób.


Terminy warsztatów:
9-10 kwietnia - Filip Ćwik
16-17 kwietnia - Karol Grygoruk
23-24 kwietnia - Andrzej Świetlik
7-8 maja - Adam Pańczuk


Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest nadesłanie zgłoszenia do dnia 20 marca 2016 roku na adres: info@wszyscyjestesmyfotografami.pl.

Zgłoszenie musi zawierać:
  • tekst o sobie (w tym wykształcenie i doświadczenie fotograficzne),
  • oczekiwania wobec programu warsztatów,
  • 10 zdjęć pojedynczych lub cykle (do 15 fotografii), 1200 px na dłuższym boku.


Na podstawie nadesłanych zgłoszeń prowadzący dokonają ostatecznego wyboru grupy warsztatowej. Po przysłaniu potwierdzenia przyjęcia do grupy należy dokonać opłaty za zajęcia w terminie wskazanym przez organizatorów (przed rozpoczęciem warsztatów).


Cena: 3200 zł


Zajęcia odbędą się w Marzycielach i Rzemieślnikach. Dom Innowacji Społecznych. ul. Bracka 25, III piętro w Domu Towarowy Bracia Jabłkowscy.Organizatorzy zapewniają obiad oraz napoje.Filip Ćwik
Portrecista, reporter, dokumentalista. Studiował kulturoznawstwo na UAM w Poznaniu. Zrealizował ponad 70 okładek i setkę reportaży dla Newsweeka. W swojej pracy stara się znaleźć równowagę między zleceniami komercyjnymi i prasowymi, a własnymi, długoterminowymi projektami wykraczającymi poza definicje dokumentu. Prowadzi w Warszawie na Saskiej Kępie autorskie studio portretu.


Karol Grygoruk
Uzależniony od ludzi - portretuje ich zarówno prywatnie, jak i zawodowo. Ceni spontaniczność. Absolwent Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW oraz Instytutu Twórczej Fotografii w czeskiej Opawie. Związany z agencją Shootme. Wykłada na Akademii Fotografii w Warszawie. Fotografował m.in. dla Levis, Dickies, Vans, Manto, Prosto, Cropp, Nike, Olympus, SonyBMG, RedBull oraz magazynów takich jak I-D, Vice, Kmag, Harper's Bazaar, Viva, Elle.


Adam Pańczuk
Najważniejsze projekty tworzył wykorzystując portret. Podczas pracy zadaje swoim bohaterom pytania – wprost, a jednocześnie metaforycznie – o tożsamość, świadomość i postawę wobec świata. Absolwent fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej poznańskiej ASP oraz tamtejszej Akademii Ekonomicznej. Jego książka “Karczeby” została uznana za najlepszą książkę fotograficzną na świecie w konkursie Pictures of the Year International oraz zdobyła wiele innych nagród. Od 2010 r. należy do kolektywu Sputnik Photos.


Andrzej Świetlik
Pracuje na polu sztuki i reklamy. Głównym tematem jego zdjęć jest człowiek, od portretu po artystyczną impresję. Absolwent ASP w Warszawie. Współtwórca awangardowo-anarchistycznej grupy Łódź Kaliska. Autor wielu wystaw indywidualnych. Z artystami Łodzi Kaliskiej wielokrotnie wystawiał w prestiżowych galeriach na całym świecie. 19 lutego 2015 na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie obronił pracę doktorską.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza