28.04.2016

“Światła na scenę, czyli o fotografii teatralnej”. Prowadzenie: Magda Hueckel

Zapraszamy na trzecie spotkanie w ramach cyklu WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI VOL. 5!
 
Fotografia teatralna to jeden z mniej opisanych i zbadanych gatunków fotografii; w zasadzie nie istnieje w oderwaniu od teatru.
Czy gatunek ten może zyskać autonomię, stanowić niezależną wypowiedź fotografa?
Jakie są cele i strategie współczesnej fotografii teatralnej?
Jak zmieniło się to na przestrzeni lat?
I wreszcie, czy fotografia teatralna to tylko dokumentacja, czy dzieło sztuki?
Podczas spotkania zaprezentuję najciekawsze prace z dziedziny fotografii teatralnej, podzielę się swoimi przemyśleniami powstałymi podczas ponad dziesięcioletniego doświadczenia pracy w teatrze.

Magda Hueckel
Artystka wizualna, fotografka teatralna, scenografka, podróżniczka. Absolwentka Wydziału Malarstwa i Grafiki gdańskiej ASP. W 2013 r. został wydany jej autorski album fotograficzny “Anima. Obrazy z Afryki 2005–2013” – nominowany do nagrody Fotograficzna Publikacja Roku 2014, a w 2015 r. ukazał się album poświęcony jej fotografii teatralnej “HUECKEL/TEATR”. Współpracuje z Tomaszem Śliwińskim przy realizacji filmów jako autorka scenariuszy i operatorka. Ich dokumentalny film “Nasza klątwa” otrzymał nominację do Oskara oraz kilkadziesiąt nagród na międzynarodowych festiwalach. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Miasta Sopot. W latach 2002–2004 tworzyła z Agatą Serafin duet fotograficzny hueckelserafin. Jej prace były wystawiane były w Polsce i za granicą.

fot. Edward Hartwig, fotografia z albumu “Kulisy teatru” wydanego w 1969 r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz