05.06.2016

"Instrukcja obsługi, czyli jak czytać książki fotograficzne”. Prowadzenie: Jörg Colberg

Zapraszamy na ostatnie spotkanie w ramach piątej edycji Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Po raz pierwszy naszym gościem będzie ekspert z zagranicy, czyli Jörg Colberg. Widzimy się 8 czerwca (środa) o godz. 19:00.
Czekamy na Was wraz z kolektywem Sputnik Photos, który jest współorganizatorem spotkania! 

Fotobooki zaczęły odgrywać istotną rolę w fotografii. Są one demokratyczną formą oglądania zdjęć: w porównaniu z odbitkami są względnie tanie, a odbiorca może się z nimi zapoznawać we własnym tempie. W swoim wystąpieniu skupię się na tym, co 'robią' książki fotograficzne i jak to 'robią' oraz podzielę się z Państwem wskazówkami, jak z nimi obcować. Moja prezentacja odbędzie się w języku angielskim, ponieważ nie znam jeszcze języka polskiego.

Jörg M. Colberg
Pisarz, fotograf, wykładowca i ceniony krytyk książek fotograficznych. Od 2002 r. prowadzi internetowy “Conscientious Photo Magazine” (cphmag.com), który stał się jednym z najczęściej odwiedzanych i najbardziej wpływowych blogów zajmujących się współczesną fotografią. W 2006 roku “American Photo” umieścił go na dorocznej liście „innowatorów w zakresie fotografii”. Publikuje na całym świecie w czasopismach poświęconych fotografii i designowi (“British Journal of Photography”, “Creative Review”, “Chinese Photography Magazine”, “FOAM Magazine” i in.). Od 2010 roku pracuje na wydziale International Limited-Residency Photography MFA Program w Hartford Art School/University of Hartford, gdzie obecnie obejmuje stanowisko adiunkta. Wykłada również w Massachusetts College of Art and Design (MassArt) i Rhode Island College of Design (RISD). Pierwsza książka Jörga zatytułowana "Understanding Photobooks: The Form and Content of the Photographic Book" ukaże się na początku 2017 r. Mieszka i pracuje w Northampton (USA).

fot. tintypestudio.nl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz