06.07.2016

"Which Way Is the Front Line from Here? The Life and Time of Tim Hetherington WAY IS THE FRONT LINE FROM HERE?" (“Gdzie jest linia frontu? Życie i losy Tima Hetheringtona”) już 14 lipca na Placu Defilad.

Już za tydzień (czwartek 14 lipca) pokażemy jeden z najbardziej poruszających filmów ostatnich lat " Which Way Is the Front Line from Here? The Life and Time of Tim Hetherington WAY IS THE FRONT LINE FROM HERE?" (“Gdzie jest linia frontu? Życie i losy Tima Hetheringtona”). Start: 21:30. Plac Defilad oczywiście. Zapraszamy i polecamy WHICH WAY IS THE FRONT LINE FROM HERE? 

20 kwietnia 2011 roku tuż po premierze filmu “Restrepo” i tylko sześć tygodni po ogłoszeniu nominacji do Oskara dla tego obrazu, fotograf i reżyser filmowy Tim Hetherington zmarł w wyniku ostrzału w Misracie (Libia), gdzie dokumentował wojnę. W ostatnich chwilach towarzyszył mu hiszpański fotograf, który trzymał go za rękę i starał się utrzymać w przytomności. Te sceny zakończyły życie i 10 letnią karierę jednego z najważniejszych dziennikarzy generacji. W poruszającym dokumencie Sebastian Junger, autor “The Perfect Storm”, “War” i współreżyser filmu “Restrepo”, śledzi pracę swojego przyjaciela, by pokazać jak utalentowanym i niezwykłym człowiekiem był Tim Hetherington. Film potwierdza także z jakim ryzykiem wiąże się praca dziennikarza wojennego. Jest też smutną refleksją nad współczesnym światem uwikłanym w setki, jeśli nie tysiące, konfliktów zbrojnych. 

Tytuł oryginalny: Which Way Is the Front Line from Here? The Life and Time of Tim Hetherington 
Kraj: USA 
Rok produkcji: 2013 
Reżyseria: Sebastian Junger 
Produkcja: Goldcrest Films International 
Czas trwania: 78 minut© Tim Hetherington, Wyczerpany amerykański żołnierz odpoczywa w bazie Restrepo po dniu ciężkich walk. Korengal Valley, prowincja Kunar, Afganistan, 2007

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza