10.10.2016

“«Nieprawda» w fotografii, czyli o kreowaniu zdjęć”. Prowadzenie: Andrzej Dragan

Zdradzamy szczegóły pierwszego spotkania, które odbędzie się już w najbliższy poniedziałek (17.10) o godz.18:30. Temat wieczoru “«Nieprawda» w fotografii, czyli o kreowaniu zdjęć”. Na scenie WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI w roli prowadzącego Andrzej Dragan. Zapraszamy!

Z obrazem fotograficznym albo filmowym można zrobić właściwie wszystko i widz doskonale o tym wie. Ważniejsze od tego, co z obrazem robimy, jest to, czego z nim nie robimy. Ustalanie jakichkolwiek reguł, czy innych ograniczeń, dobre być może w sporcie, wychodzi komiczne w przypadku rzemiosła, które jest od tego, by dostarczać twórcy i widzowi rozrywki, dowartościowywać mniej uświadomionych autorów i na tym swą skromną funkcję zakończyć. W tym całym procesie rola inspiracji i edukacji jest szkodliwa i warto robić co tylko się da, aby takowej unikać. Poza tym o fotografii można dużo się odzywać, ale niewiele więcej można powiedzieć.

Andrzej Dragan

Studiował w Warszawie oraz na stypendiach w Oksfordzie, Amsterdamie i Lisbonie, uzyskał tytuł doktora habilitowanego fizyki (tematyka łączacą fizykę kwantową i teorię względności) na Uniwersytecie Warszawskim. Pracuje jako adiunkt na Uniwersytecie Warszawskim. Fotografią zajmuje się od 2003 roku. Publikował swoje zdjęcia w magazynach i książkach w 12 krajach, między innymi w "200 Best Ad Photographers Worldwide 2006" niemieckiego wydawnictwa Luzer's. Wielokrotnie nagradzany na festiwalu reklamowym KTR. Otrzymał także nominację do nagrody Cannes Lion na festiwalu w Cannes. Jest laureatem nagrody Best in Show magazynu Creative Review. Fotograf roku 2007 (Digital Camera, Wielka Brytania). W 2014 roku założył studio produkcyjne Weird.

Fot. Andrzej Dragan, "Marta", 2006


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz