24.10.2016

“Oblicza władzy, czyli fotografowie prezydentów”. Prowadzenie: Wojciech Grzędziński


Zapraszamy na spotkanie pt. “Oblicza władzy, czyli fotografowie prezydentów”, które poprowadzi Wojciech Grzędziński. Już 31 października, godz. 19:00 w warszawskim barze Studio.

Opowiem jak to sie stało, że zostałem fotografem Prezydenta. Nie, nie będę pokazywać zdjęć politycznych. Te w ogóle mnie nie inspirują. Są przeważnie nudne. Pokażę to co mnie kręci w reportażu i portrecie. Trochę pogadam o czuciu się jak dziecko przed szybą cukierni, czyli oglądaniu świata z pędzącego busa delegacji i o pojęciu "cztery gminy w trzy godziny”. Acha. To, że zostałem fotografem Prezydenta, to był to przypadek.

Wojciech Grzędziński
Fotoreporter. W fotografii interesuje się człowiekiem i emocjami. Laureat konkursów fotograficznych World Press Photo, Visa D’Or, NPPA, Sony World Photography Awards, Grand Press Photo i in. Autor zdjęcia roku (2009) i zdjęcia dekady (2014) w konkursie BZ WBK Press Photo. Juror ogólnopolskich i lokalnych konkursów fotograficznych. Fotografował w strefach konfliktów zbrojnych. W latach 2011–2015 szef zespołu fotografów w Kancelarii Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i fotograf osobisty Prezydenta RP. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2014. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

Fot. Callie Shell/TIME

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza